20.02.2022 16:59

Bałwanek, strażnik zimy - czyli zaproszenie na teatrzyk

12
Zapraszamy na przedstawienie o losach Bałwanka, odpowiedzialnego i wrażliwego strażnika zimny. Termin - ostatnia sobota lutego...

Bałwanek to jeden z ważniejszych zimowych symboli. To postać wywołująca wiele pozytywnych skojarzeń i uśmiechu. I nawet jeżeli ostatnimi czasy trudniej o śnieg solidny czy mróz, nie licząc górskich i podgórskich rejonów, to łatwo zauważyć zimowe oznaki. Także podczas zbliżającego się sporymi krokami przedwiośnia. I jak się okazuje, zima ma strażnika. Jest nim Bałwanek. Trudna to i często niewdzięczna rola, ale za to dająca mnóstwo satysfakcji.

 

Bałwanek jako strażnik zimy jest bohaterem teatrzyku, na który mam przyjemność zaprosić. Podczas kilku wesołych kwadransów dzieci będą mogły przekonać się, jak wzorowo i odpowiedzialnie Bałwanek pełni swoją rolę strażnika zimy. Przybyli dowiedzą się także, co może stać się przeszkodą w pełnieniu ważnej funkcji. Skojarzenie jest nieoczywiste – marchewka! Czyli nos Bałwanka. Po jej czy jego stracie trudno z należytą czcią być czujnym strażnikiem. Nie dziwią więc obawy Bałwanka, który bez najważniejszej ozdoby swojej śnieżnej twarzy, czyje się niekomfortowo. Wstydzi się. Oczywiście w trudnych momentach może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy będą starać się przekonać Bałwanka to bycia sobą, do pozostania wesołym i pełnym werwy strażnikiem zimy!

 

Finansowany z funduszu sołeckiego teatrzyk zaplanowano na sobotę 26 lutego 2022 roku. Do Pęcic Małych Bałwanek wraz z kompanią zawita na godzinę 14.30. Więcej szczegółów na dołączonym plakacie. Trzeba wspomnieć jeszcze, że przedstawienie organizowane jest zgodnie z zasadami bezpieczeństwa związanymi z epidemią COVID-19.

Autor: GAŚ
Opublikowany przez: Grzegorz Śliwiński