Data: Poniedziałek, 30 Marzec 2020 Imieniny: Amelii i Jana

Ograniczenia związane z zagrożeniem epidemiologicznym

Aktualności
COVID-19, znany też jako koronawirus, to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. I chociaż obecnie nie da się całkowicie wyeliminować ryzyka związanego z rozprzestrzenianiem się epidemii, to jest możliwość zwiększenia bezpieczeństwa poprzez unikanie zagrożeń. Wzorem ogólnopolskich zaleceń także na terenie naszej gminy wprowadzono obostrzenia, których jednym z narzędzi jest ograniczenie kontaktów między osobami potencjalnie zakażonymi a zdrowym. To, obok podstawowych zasad higieny i zdrowego rozsądku, na dziś najlepsza alternatywa, aby koronawirus nie sparaliżował na długie miesiące całego kraju. Dlatego też odwołanie cyklicznych zajęć w świetlicach w Gminie Michałowice do końca marca br., także w Pęcicach Małych, to jedyny rozsądny pomysł. Warto również zapoznać się z oficjalnym komunikatem, widniejącym od dziś na stronie naszej gminy. Poniżej treść tegoż w całości.

GAŚ, 11 III 2020

Drodzy mieszkańcy, w związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców naszej gminy zostały podjęte następujące decyzje.

Gminne szkoły i przedszkola od jutra, 12 marca do piątku 27 marca zostaną zamknięte. W tym czasie w szkołach będzie prowadzona dezynfekcja.

Wszystkie wydarzenia organizowane przez gminę w pomieszczeniach zamkniętych zostają odwołane – odbędą się w innych terminach, o czym będziemy na bieżąco informować.

Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe organizowane przez sołectwa i osiedla zostają odwołane.

Ponadto na podstawie decyzji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 12 do 25 marca również będą zamknięte gminne biblioteki.

Zalecamy ograniczenie wizyt w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum. Wiele spraw mogą Państwo załatwić internetowo oraz telefonicznie.