Data: Wtorek, 9 Marzec 2021 Imieniny: Katarzyny i Franciszki

Szczepienia w Gminie Michałowice

Aktualności

Kampania mająca na celu rozprawienie się z Covid-19 niedawno wkroczyła na nowe tory. Obok obostrzeń orężem ma być przede wszystkim szczepionka, wciąż budząca sporo kontrowersji. Rozpoczęte pod koniec minionego roku szczepienia obejmowały medyków (z małymi wyjątkami – na niechlubnej liście osób zaszczepionych przed przyjętym terminarzem znalazł się też co najmniej jeden mieszkaniec Pęcic Małych). Kolejny etap to szczepienie najbardziej narażonych grup zawodowych (nie adwokatów, lecz nauczycieli) oraz osób starszych. Na początku możliwość zaszczepienia będą mieć osoby w wieku powyżej 80 lat, w kolejnych tygodniach seniorzy między 70 a 80 rokiem życia i sukcesywnie coraz młodsi.


Na terenie naszej gminy uruchomiono trzy punkty, gdzie będzie można po wcześniejszym umówieniu się, skorzystać z dobrodziejstwa szczepionki na Covid-19. Ważną informacją dla osób chcących zabezpieczyć się przed koronawirusem jest to, że władze Gminy Michałowice zapewnią transport do punktów wszystkim osobom, które będą miały trudności z dotarciem do przychodni (wsparcie dotyczy między innymi osoby niepełnosprawne). Aby móc skorzystać z tej pomocy, należy zgłosić się do Gminnego Punktu Informacyjnego. Informacje i pomoc w sprawach związanych ze szczepieniami można będzie uzyskać w przychodniach oraz w Gminnym Punkcie Informacyjnym i u koordynatora ds. szczepień, działającego w urzędzie gminy lub telefonicznie pod numerem telefonu 22 350 91 41 (w godzinach: poniedziałek: 9.00–18.00, wtorek: 8.00–17.00, środa-piątek: 8.00–16.00). Do dyspozycji będzie też adres mejlowy: .


Pierwsze szczepienia dla seniorów zaplanowano na 25 I 2021, zapisy zaś przyjmowane są od 15 I (dla osób powyżej 80 lat) i 22 I (dla pacjentów w wieku 70-80 lat). Szczepionki będą dostarczane w trzy punkty w naszej gminie:


– „Zdrowie”, Komorów, ul. Turkusowa 5 (tel. 22 759 16 57);

– „Amedica”, Granica, ul. Główna 104 (tel. 22 724 48 28);

– „Res-Med 40”, Michałowice, ul. Ludowa 7 (tel. 22 723 83 06).


A dlaczego wskazane jest, żeby się zaszczepić?


Covid-19 można traktować jako złodzieja, intruza łupiącego i biednych, i bogatych. Intruza niemającego szacunku dla czyjejś własności (zdrowia), który sporadycznie dokonuje rozboju czy pobicia, ale potrafi skutecznie wpłynąć na brak poczucia bezpieczeństwa. I tak jak przed złodziejem i skutkami jego przestępczego działania można zabezpieczyć się, montując rolety przeciwwłamaniowe czy wykupując polisę, tak przed Covid-19 jedynym środkiem jawi się być szczepionka. Owszem, zdarzają się skutki uboczne, ale w porównaniu do potencjalnych korzyści są marginalne.


GAŚ, 15 I 2021