Data: Poniedziałek, 30 Marzec 2020 Imieniny: Amelii i Jana

Wernisaż wystawy „Ginące zawody w Gminie Michałowice”

Aktualności

W czasach nieustającego postępu technicznego i masowej produkcji przedmiotów często jednorazowej produkcji, wciąż można spotkać osoby czy manufaktury zajmujące się prawdziwym rzemiosłem. Rzemiosłem często ocierającym się o sztukę. Kunszt zamierających i odchodzących mistrzów można doceniać na kilka sposobów. Jednym z nich jest korzystanie z wciąż istniejących pracowni krawieckich, zakładów kaletniczych czy cukierń wytwarzających słodkości w oparciu o liczące dziesiątki lat receptury. Kolejnym docenieniem tego, co przemija, są samodzielne próby w warsztatowym czy domowym zaciszu, dzięki którym stare przedmioty mają szansę na kolejne życie.

Ginące rzemiosła to coś więcej niż nostalgia za młodością i czasami, gdzie codzienność toczyła się bez zbędnego pośpiechu w tle ze słupkami i wykresami. Rzemiosło to także, a może przede wszystkim, ludzie. Rzetelni i zamiłowani w swojej pracy pasjonaci. Fotograficzna dokumentacja odchodzącego, aby nie na dobre, świata to doskonały pomysł, by poznać tajniki mistrzów. Okazją ku temu będzie wystawa „Ginące zawody w Gminie Michałowice”. O szczegółach można dowiedzieć się zarówno z plakatu, jak również zapoznając się z notką przygotowaną przez organizatorów.


UWAGA - wernisaż przełożony na inny termin z powodu zagrożenia epidemiologicznego!

GAŚ, 9 III 2020

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej „Ginące zawody w Gminie Michałowice”. Wystawa niezwykła. Prezentuje historie 5 bohaterów – mieszkańców naszej gminy, którzy w różnych miejscowościach prowadzą swoje warsztaty i pracownie ginących już rzemiosł. Ich historie poznamy dzięki fotografiom wykonanym przez członków Klubu Fotograficznego – Reguły Fotografii, którzy są także mieszkańcami naszej gminy. (13 marca 2020 r. godz. 19.00 w holu Urzędu Gminy Michałowice).