25.08.2021 18:20

Dni Gminy Michałowice i Gminne Dożynki

77
Natalia Kukulska, Artur Andrus...

Ostatni weekend szkolnych wakacji to czas, kiedy nadchodzi realne pożegnanie z latem. To też czas, kiedy rolnicy, a tacy wciąż mieszkają w naszej gminie, coraz obficiej zbierają plony, część – jak kukurydzę – zostawiając na późną jesień. Ponadto zakończenie wakacji to dobra okazja, aby spotkać się na koncercie plenerowym. Włodarze Gminy Michałowice przygotowali kilka sporych atrakcji na koniec kanikuły, których początek zaplanowano na godzinę 20.30 w sobotę 28 VIII 2021.Wtedy to na scenie ma pojawić się Natalia Kukulska (notabene mieszkanka Komorowa) wraz z zespołem.

 

Zanim wspomni się o następnych etapach uroczystych obchodów dni naszej gminy i święta plonów, czas napisać o najważniejszym – miejscu. Będzie nim Granica (ul. Sportowa, teren przy boisku).

 

Po zaproszeniu na sobotni koncert Natalii Kukulskiej, czas na przedstawienie niedzielnego planu (dożynkowego), wklejając informacje prosto z gminnej strony:

 

11.00 – msza święta

12.00 – ceremonia dzielenia się chlebem

13.00 – koncert zespołu „Góralska Hora”

15.30 – pokaz sztuk walki – Krav Maga

17.00 – teatr „Katarynka”

Na najmłodszych gości czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: jazda na kucykach, animacje i zabawy, dmuchany plac zabaw, bańki mydlane, malowanie buziek, pyszne smakołyki, teatr „Katarynka” oraz… krówka do dojenia.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli pogłębić wiedzę artystyczną podczas warsztatów wikliniarskich i garncarskich, a także odwiedzić stragany z rękodziełem. Na Dożynkach obecne będą także koła gospodyń wiejskich z naszej gminy, które częstować będą pysznymi wypiekami, a także chlebem ze smalcem oraz pierogami.

Obecne będą stoiska profilaktyczne #Szczepimy się oraz Gminnego Biura Spisowego, gdzie w namiocie Urzędu Statystycznego będzie możliwość spisania się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego 2021. Ponadto osoby chętne będą mogły zaszczepić się przeciw COVID-19 w przychodni Amedica znajdującej się niedaleko miejsca Dożynek.


 

Zwieńczeniem całości – clou – będzie występ Artura Andrusa, kabareciarza, znanego choćby z wieloletniej współpracy z radiową Trójką czy z improwizowanego serialu „Spadkobiercy”. Lubiany za dystans do siebie i poczucie humoru satyryk i pieśniarz ma rozpocząć występ (koncert) w niedzielę o godzinie 20.30.

Autor: GAŚ
Opublikowany przez: Grzegorz Śliwiński