23.06.2021 19:15

Plany zagospodarowania terenów wokół zalewu w Komorowie

41
Konsultacje społeczne dotyczące zagospodarowania terenów koło zalewu w Komorowie.

Trwająca rewitalizacja zalewu łączy się nie tylko z pogłębieniem zbiornika, ale też ma na celu sprawić, że z czasem najbliższa okolica stanie się atrakcyjniejsza dla mieszkańców Pęcic Małych czy Komorowa. Owszem, dawno temu były nadzieje, że zbiornik stanie się ogólnodostępnym i oficjalnym kąpieliskiem. Ale dziś nie ma na to szans. Winne są temu przede wszystkim przepisy regulujące status zbiornika. Ponadto o ewentualnym kąpielisku niechętnie wypowiadali się wędkarze. A to prężnie działająca (lobbująca) grupa, które przez lata władała zalewem, tworząc na nim łowisko specjalne. Nie będzie plaży i nie będzie łowiska dla wybranych. Tyle wiadomo. Ale zalew w Komorowie to nie tylko zbiornik, lecz też jego otoczenie. Dziś można tam skorzystać z siłowni plenerowej, pograć w ping ponga na kamiennym stole czy rozkoszować się relaksem na którejś z licznych ławeczek. Są też plac zabaw i skate park w skali mikro. A co jeszcze może być?

 

Obecne władze gminy starają się przy podejmowaniu wielu decyzji brać pod uwagę opinie mieszkasńców. Podobnie ma być z terenem w okolicach komorowskiego zalewu. Sposobem na zapoznanie się z oczekiwaniami pęciczan i komorowian są planowane konsultacje społeczne. Pokrótce można stwierdzić, że ścierają się dwie opcje. Pierwsza partia chciałaby, aby teren wokół zbiornika był jak najbardziej naturalny, z zachowaniem krzewów, drzew i naturalnych ścieżek. Druga zaś preferuje jeszcze większe przeobrażenie, z budową utwardzonej ścieżki wokół zbiornika, z tartanowym (lub piaszczystym) boiskiem do siatkówki i miejscami do grillowania. A który z wariantów zwycięży? O wygranej zadecydować będą wszystkie osoby, które poświęcą swój cenny czas, aby wziąć udział w konsultacjach społecznych. Gminni włodarze zaplanowali dwa spotkania – jedno z mieszkańcami sołectwa Komorów, drugie z mieszańcami Pęcic Małych. Swoje uwagi będzie można też zgłaszać za pośrednictwem ankiety.

 

Z punktu widzenia pęciczanina na uwagę zasługuje to, że konsultacje z mieszkańcami sołectwa odbędą się w odnowionej świetlicy. Dyskusja o planach zagospodarowania terenów wokół zalewu jest więc doskonałą okazją, żeby przekonać się, jak prezentuje się budynek od wewnątrz. Oczywiście nie dlatego warto przeznaczyć kilka kwadransów w pierwszy lipcowy czwartek.

 

Szczegółowy terminarz spotkań na dołączonym plakacie.

Autor: GAŚ
Opublikowany przez: Grzegorz Śliwiński
Podobne tematy: zalew w Komorowie