20.09.2022 20:40

Teatrzyk ,,Wars i Sawa”, czyli spotkanie z legendą

38
Pierwsza z jesiennych sobót to świetny czas, aby przypomnieć sobie legendę o Warsie i Sawie. Legendę o mieście, które do dziś intryguje, kusi i inspiruje. Z przyjemnością więc zapraszam nie tylko maluchy na teatrzyk, który odbędzie się 24 września. Start o godzinie 14.30.

Pierwsza sobota jesieni to świetny czas, aby przypomnieć lub opowiedzieć pociechom jedną z najsłynniejszych polskich legend. Niby związanych ze stolicą, ale ponadlokalną i ponadczasową. Historią pełną ciepła, zrozumienia i sprawiedliwości. Legenda o Warsie i Sawie to także przypowieść o wdzięczności, która do dziś może i powinna dla nas – starszych i młodszych – inspiracją.

 

Legenda o Warsie i Sawie to zarówno opowieść o ludzkich losach, jak i o powstaniu miasta, które dziś budzi tak wiele kontrowersji. Miasta intrygującego i ciekawą, nie tylko legendarną, historią. I nawet jeżeli według językoznawców nazwa naszej stolicy nie pochodzi od legendarnego rybaka i jego żony, to ma w sobie mnóstwo magii. A jeśli nie mnóstwo, to z pewnością więcej niż to, że „Warszawa” powstała na cześć właściciela gruntów, gdzie rozprzestrzeniają się dziś widoki na Grubą Kaśkę czy Pałac Kultury i Nauki. Rycerz Warcisław z rodu Rawów to postać historyczna, zapisana w kronikach, ale też czy tak ciekawa?

 

Przypominając o legendzie o powstaniu Warszawy, mam przyjemność zaprosić maluchy, i starsze dzieci, na teatrzyk. W Pęcicach Małych Wars i Sawa zagoszczą 24 IX o godzinie 14.30. A czy do świetlicy zawita też rycerz Warcisław? Na to pytanie nie znam odpowiedzi.

Autor: GAŚ
Opublikowany przez: Grzegorz Śliwiński

Zobacz także