06.12.2022 22:59

Szopka krakowska, czyli zaproszenie na teatrzyk

23
Szopka krakowska - tym razem bohaterką teatrzyku będzie tradycja. Intrygujące, ciekawe i ciepłe przedstawienie już w sobotę 10 XII. Szczegóły poniżej.

Zbliżające się ogromnymi krokami Święta Bożego Narodzenia to czas, na który czekają osoby w każdym wieku. Dorośli najwięcej przyjemności będą mieć ze spotkań przy stole, także z pałaszowania specjałów kuchni świątecznej. Dzieci, szczególnie najmłodsze, z utęsknieniem w wigilijny wieczór zerkają w niebo, poszukując pierwszej gwiazdki. W tej niepisanej tradycji nie liczy się zachmurzone niebo. Ważne jest poszukiwanie. I nawet te dzieci, które już dawno przestały wierzyć w świętego Mikołaja, czekają na te piękne chwile. Czy tylko na prezenty? To zbytnie nadużycie. Kilkulatki nie dość, że chętnie uczestniczą w przedświątecznej krzątaninie, to cieszą się widokiem bożonarodzeniowego drzewka czy szopki. A szopka – jak wiadomo – na trwale wpisała się w świąteczną symbolikę w naszym kraju.

Okazją, by przybliżyć, czym jest i jakie znaczenie w kulturze mają szopki świąteczne, jest… teatrzyk. Tak – to szopka będzie bohaterką przedstawienia, które zaplanowano na sobotę 10 XII. Oczywiście wstęp na teatrzyk jest bezpłatny. I oczywiście na przybyłych czekają smakołyki. Z pewnością z okazji zbliżających się Świąt i niedawnych mikołajków słodkości będzie więcej niż zazwyczaj. Najważniejsze – Na Szopkę krakowską zapraszamy na godzinę 14.30. Pozostałe szczegóły na plakacie.

Autor: GAŚ
Opublikowany przez: Grzegorz Śliwiński
Podobne tematy: teatrzyk

Zobacz także